חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לתחום השייט – הקדמה

הפלגה בעכו - קורס סקיפראתם יושבים במשרד ובוהים בטקסט שעל מסך המחשב שמולכם. אתם שומעים את הבוס אומר משהו, אבל לא ממש קולטים מה הוא אומר. שכן ברגעים אלו, כמו ברגעים רבים אחרים במהלך היום, אתם רואים מולכם תמונה אחרת, שונה לגמרי מ"נוף" ארבע הקירות שסביבכם:

יאכטה גדולה מפליגה באוקיאנוס. היא טסה במפרשים מורמים בים שקט, חלק וצלול, מתקרבת לאי מדהים. האישה (או הבעל) כבר מוכנים עם העוגן, והילדים מקדימה, מתכוננים לעזור עם החבלים. ואתם, בפיקוד, עם המשקפת, יכולים כבר לראות את הקוקוסים שעל עצי הקוקוס ואת החוף החולי הזהוב והשומם שמחכה רק לכם.

ומה פשוט מזה? כל מה שצריך הוא לקנות יאכטה גדולה, ללמוד להפליג, ולצאת עם המשפחה או החברים לסיבוב סביב העולם או לפחות לקפריסין או לאיי יוון.

חלום השייט הוא נפלא ומצוין, ולאחרונה גם הופך לנפוץ יותר ויותר בעולם ובארץ. ואין פלא, כי בשייט יש את הכל: יציאה אל הטבע, הרפתקה וחוויה, בילוי משותף עם משפחה וחברים, אפשרות למימוש ופיתוח של יכולות פיזיות, שכליות, נפשיות. אלא שכאן, רגע לפני שאתם מתחילים, אנחנו רוצים לגעת בכתף שלכם, ולזכות בתשומת לבכם, כדי להסביר כמה דברים, ולהזהיר מכמה טעויות וסכנות שבדרך, זאת לא כדי להניא אתכם מהחלום, אלא להיפך, דווקא במטרה לקדם אותו.

כבי"ס לשייט אנו נתקלים פעמים רבות בשאלותיהם של אנשים חדשים בתחום, תלמידים ומתעניינים בקורסים, לגבי אופן הכניסה הנכון לתחום השייט.

במשך השנים זיהינו מספר טעויות נפוצות שחוזרות על עצמן אצל רבים מהמתחילים. כמובן שכל טעות בתחביב וספורט זה, היא משמעותית גם מהבחינה הכספית, וגם מבחינת החשק, יכולת ההתמדה ומידת ההצלחה לממש את חלום השייט בהמשך. ולפעמים טעות קריטית אחת עלולה "להרוג" את התחביב החדש כבר מתחילתו.

מתוך עשרות השאלות בחרנו כמה שהן הנפוצות ביותר וגם המשמעותיות ביותר מבחינת השפעתן.

נשמח לקבל ולהגיב על הערותיכם דרך האתר שלנו. אנא הפיצו לכל מי שנראה לכם שיוכל להפיק תועלת מהכתוב בדו"ח הזה.

תגים: , , , , , ,

2 תגובות to “חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לתחום השייט – הקדמה”

 1. kobi Says:

  Where is the article with the 5 points?

  • nakhshon Says:

   זהו פוסט ראשון מבין מספר פוסטים בנושא, והפעם ההקדמה. בפוסט הבא נדון בטעות הראשונה. אתה מוזמן לעקוב 🙂
   This is the first article of the series, and next time we'll deal with the first common error, so you are welcome to follow on the blog 🙂

התגובות סגורות.


%d בלוגרים אהבו את זה: