חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לתחום השייט: רצים לקנות


1.לקנות מבלי להתנסות

אין טעות נפוצה וקשה מזו. קניית סירה היא רק אחת מתוך הדרכים ליהנות משייט, ואינה מתאימה לכל שייט/ת. הקנייה היא עניין מורכב ויקר, המחייב הבנה די עמוקה גם בבחירת הכלי, וגם בשימוש בו, שאינה נמצאת כלל בידי המתחיל בתחום. מרביתנו לא קונים רכב ראשון לפני שנהגנו על הרכב של ההורים, של החברים, ופיתחנו מיומנויות וסגנון נהיגה ראשוני. למה לעשות זאת, אם כן, ביאכטה שיקרה בהרבה ממכונית משפחתית?

גורם חשוב נוסף הוא הים: חלקנו אוהבים אותו מאוד – אבל רק מהחוף, ולא יעלו על סירה אפילו במרינה. אחרים אדישים להיטלטלות גם בגלים הסוערים ביותר. ואילו השאר, כנראה רובנו, נמצאים במקום כלשהו באמצע – לפחות בהתחלה – מרגישים בחילה בדרגה כלשהי בים גלי או סוער, אבל מסוגלים לתפקד ומפתחים עמידות רבה יותר במשך הזמן. לפני שרוכשים סירה ונכנסים להשקעה הכספית (והנפשית) הזו, כדאי לברר היטב איפה בסקאלה הזו אתם נמצאים, ולוודא שאומנם ההפלגה בים מתאימה לכם, שאתם מסוגלים לתפקד וגם ליהנות בים קצת סוער ובתנאים שאינם אידיאלים.

מה עושים – רצוי, אם כן, לדחות את הקנייה למועד מאוחר ככל האפשר, זאת לאחר שמתנסים קודם בהפלגה עם אחרים, על סירות של חברים או בהשכרה עם משיט, וזאת למשך זמן ממושך יחסית (מספר ימים ולא שעה-שעתיים), ולא רק בים שקט ואידיאלי. והעיקר, סופרים עד עשר (חודשים או שנים – לא רגעים או אפילו שבועות!) עד שקונים.

ובפוסט הבא – טעות מספר שתיים -ללמוד להפליג "מהראש" במקום "מהגוף"

תגים: , , , , , , , ,


%d בלוגרים אהבו את זה: