חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לשייט: כולם יבואו

3. "המשפחה והחברים יתלהבו ויבואו" –
הנחות יסוד שאינן מבוססות על תיאום ציפיות

רבים חושבים שלאחר שיקנו סירה, כל החברים יבואו להפליג, שלא לדבר על המשפחה שתהיה מוקסמת מהתחביב החדש, ותצטרף לכל הפלגה, בין אם להפלגות קצרה בשבתות ובין אם להפלגות לחו"ל בחופשות.

אלא שלעתים קרובות זה לא עובד כך כלל. תתפלאו כמה קשה יהיה לכם למצוא שותפים לשייט לאחר שתשלימו את הסיבוב הראשון של להזמין את החברים והמשפחה על כל שלוחותיה. מספר האנשים שבאמת מתעניינים בנושא בסביבתכם הקרובה לא צפוי להיות גדול במיוחד.

המצב שונה אם אתם נכנסים לשייט במטרה למצוא חברים חדשים או קשרים עסקיים, שאז סביר שבמועדון מסודר תמצאו את מבוקשכם.

אבל אם אתם חולמים על הפלגה משפחתית או תוך צירוף של כמה זוגות חברים, צריך לבדוק את הדבר באיטיות ובמשך זמן ארוך עם כל בני המשפחה – בני הזוג והילדים, והחברים, כדי להימנע מאכזבות, הפתעות ויאכטה שמפליגה ברציף במקום בים.

כמובן שיש צורך בתיאום ציפיות רציני ומעמיק עם שאר בני המשפחה בתחום התקציב כספי, וכן בתחום תקציב הזמן: מה יהיו ההוצאות הראשוניות והשנתיות, מהי כמות האחזקה הנדרשת ויכולתכם לבצע אותה בעצמכם או לממן תחזוקה בשכר, וחשוב מכל, מהו הזמן שתוכלו להקציב לנושא, אתם ומשפחתכם.

מה עושים – קחו את אלה החשובים לכם להפלגה בעתיד – בני-הזוג, ילדים, שותפים, חברים קרובים ותפליגו איתם כמה שיותר על סירות בהשכרה בארץ ובחו"ל, או על סירות של חברים משותפים שעשו את הטעות של הסעיף הזה וכעת אין להם עם מי להפליג. כך תוכלו לבדוק את משיכתם להפלגות של שותפיכם המשוערים לשייט, זאת לאורך זמן, מעבר להתלהבות (או הדחייה) הראשונית.

בפוסט הבא: להעדיף קנייה על השכרה – מבלי לעשות את החשבון

תגים: , , , , , , , ,


%d בלוגרים אהבו את זה: