חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לשייט: לקנות או לשכור

 

4. להעדיף קנייה על השכרה – מבלי לעשות את החשבון

גם אם למדתם להפליג בהדרגה, התנסיתם, תיאמתם ציפיות כלכליות, זמן, ורצון עם בני המשפחה השותפים והחברים, עדיין נשארת סוגיה כלכלית חשובה זו. מה עושים, קונים סירה או משכירים (בארץ או בחו"ל).

המרכיבים כאן הם מספר השבועות בהם באמת תפליגו בשנה בהפלגות ארוכות, מספר הימים באמצע השבוע ובסופ"ש, התאמת כלי השייט לסגנון ההפלגה, רמת המיכשור והלוקסוס הנדרשת, ועוד ועוד. מכל הטעויות שהוזכרו עד כה, זו הקלה ביותר לניתוח.

מה עושים – הכניסו לגיליון אלקטרוני את מחיר הקניה של הסירה החדשה או המשומשת, עלות המרינה והביטוח השנתי, עלויות תחזוקה, עלות הכסף (עלות המימון + ההפסד היחסי מהשקעה כלכלית אחרת), עלות המכירה לאחר התקופה בה אתם מתכוננים להחזיק את הסירה (ריאלית, כי כמו רכב כולם אוהבים להחליף לסירה הבאה, שהיא היא הכלי האידיאלי עליו חלמתם).

את התוצאה חלקו למספר שבועות ההפלגה המתוכננים בשנה (וחשוב כמובן להיות ריאליים ביותר בסעיף זה – ראו סעיף 3 – הפוסט הקודם). במקביל חפשו באתרי ההשכרה בחו"ל את עלות סירה דומה לשבוע ביעד חלומותיכם, קרוב או רחוק – הים התיכון, הקריביים או תאילנד, פלוס עלות הטיסה לשם, וחלקו למספר שבועות ההפלגה.

המפתיע הוא שבעשרים השנים האחרונות היחס נשאר דומה, עד לשלושה ארבעה שבועות הפלגה בשנה כדאי לשכור, מעל תקופת הפלגה כזו כדאי לרכוש.

בפוסט הבא: ללכת בגדול – אם כבר קונים אז …

תגים: , , , , , , , ,


%d בלוגרים אהבו את זה: