חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לשייט – סיכום

הפלגה בעכו - קורס סקיפרים

סיכום – ותכנית פעולה

אז מה עושים? איך נמנעים מטעויות שיהרסו את מימוש החלום?

* תספרו עד 10 (חודשים) לפני שאתם רצים לקנות סירה. חשוב מאוד להפליג עם חברים ו/או לשכור סירה עם סקיפר לפני שקונים.
צאו להפלגה בים באופן מדורג: קודם לשעה בלבד, אחר-כך לשעתיים או שלוש, ועד להפלגה של יום שלם, בתהליך שיכול להתמשך פעמים רבות במשך חודשים.

* תתנסו באספקט הפיזי של התחביב: תפליגו קצת על סירות קטנות כמו 420/470, קטמרנים ספורטיביים, או יאכטות קטנות כדי "לחוש" ולחוות את ההפלגה באמצעות גופכם. תמשכו חבלים, תרימו עוגנים ותחזיקו הגה תוך הפלגה על סירה קטנה. אל תסתפקו בישיבה של שעות בכיתה ללימוד ניווט לחציית אוקיאנוס לפני שהפלגתם בין חיפה לעכו, או ב"שתיית בירה" על סיפונה של יאכטה גדולה.
כך תוכלו ללמוד ולהפנים את הצד הפיזי של ההפלגה, ולהבין שבסופו של דבר מדובר בעיקר בספורט ולא רק בפעילות אינטלקטואלית.

* בשלב ההתנסות – תפליגו יחד עם אלה שאיתם תירצו להפליג בעתיד: משפחה, חברים, שותפים או מכרים מתחום העבודה. כדאי לראות שהעסק עובד עם קבוצת ההתייחסות המתאימה, כי הסיכוי שתפליגו לבד הוא נמוך!

* הפלגתם, התנסיתם, למדתם קצת להפליג. שכרתם כבר יאכטה בחו"ל לשבוע בפעם הראשונה והבנתם גם את העצמאות, וגם את האחריות שכרוכים בהרפתקה כזו. עכשיו הזמן להחליט מה תעשו בעתיד.
אם יש לכם רק שבוע או שבועיים בשנה לפנות לתחביב הזה – תשכרו יאכטה בחו"ל גם בעתיד. אם יש לכם זמן פנוי כל סוף שבוע, או חודש חופש בשנה (כי מקום העבודה שלכם מאפשר ווקאנס ארוך) – תתחילו לחשוב על רכישה.

* אתם מחליטים לרכוש – תזכרו שהגודל לא בהכרח קובע, ולא תמיד כמה שיותר גדול, יותר טוב.
לא חובה לקנות מה שכולם קונים, סירה בגודל 35-45 רגל. יש גם דברים יותר קטנים שבהחלט יספקו את המאוויים שלכם, עם קבינה מפנקת, ופשטות הפעלה ותחזוקה כבונוס. סירות בגודל בינוני של 27-30 רגל היו עד לפני 20 שנה הסטנדרד לסירה משפחתית. מאז עבר הדגש ליאכטות גדולות המיועדות לצ'ארטר של שבוע בקרואטיה/יוון לשלושה זוגות, אבל לא בטוח שזה אופן ההפלגה שמתאים לזוג שמפליג חודש בים התיכון. בטח שכלי כזה לא חיוני כדי לצאת לסיבוב בן שעתיים מחוץ למרינה בישראל.

ולסיום: תחשבו בגדול, ותתחילו בקטן. כך תמנעו ממצב בו תחזיקו סירה גדולה ויקרה שיושבת עצובה ובודדה במרינה, ומאגו מתוסכל שלא יכול להפליג עליה אבל נאלץ לשלם את עלויות האחזקה.

תגים: , , , , , , , ,

תגובה אחת to “חמש הטעויות הנפוצות בכניסה לשייט – סיכום”

  1. fredi Says:

    מילים מהסלע

התגובות סגורות.


%d בלוגרים אהבו את זה: